top of page

גן החיות של דובאי-ספארי מיוחדכמה חיכיתי כבר לספר לכם על המקום שהכי קרוב אלי באיחוד האמרויות והנה זה מגיע סוף סוף. גן החיות המושכלל ביותר במזרח התיכון חזר לפעול אחרי שנתיים שהיה סגור ולקבל מבקרים

עד 2017 פעל גן החיות העתיק ביותר בחצי האי ערב

הפרויקט יושם על ידי עיריית דובאי בהשקעה של 272 מיליון $

ומשתמשים בטכנולוגיות מודרניות.


כל החיות פארק הספארי חיים בתנאים הכי הקרובים לבית הגידול הטבעי שלהם. המתחם ממוקם על 119 דונם... הפארק מחולק ל -4 חלקים נושאיים: כפר ספארי ערבי, אפריקאי, אסייתי ופתוח. בפארק מתגוררים כמעט 3,000 בעלי חיים. חיות המחמד של גן החיות מוחזקות במתחמים מרווחים, ומומחים עוקבים כל הזמן אחר מצבם.


גן החיות היה במקור פרטי ובבעלות השייח (סליחה לא זוכרת את שמו) השייח אסף בעלי חיים נדירים והחזיק אותם בגינה גדולה. בשנת 1971. גן החיות הועבר לעיריית דובאי והוא נפתח לציבור.

בשנות ה -80 שוחזר גן החיות, אך החסרונות העיקריים בפארק לא נעלמו. שטח הגןהיה קטן מאוד, 2 דונם בלבד, לא איפשר לצייד מתחמים מרווחים של בעלי חיים. ביקורות של מבקרים ובצדק אני חושבת גרמו לעשות שינוי משמעותי בגן אך עם זאת, תמיד היו הרבה מבקרים בגן החיות. מספר רב של עצים נשירים נתנו צל, השטח הנקי והמטופח מאוד של הפארק משך תיירים ותושבים מקומיים.

פקידי העירייה קיבלו כל העת תלונות מפעילי זכויות בעלי חיים ותושבי העיר על תחזוקה לקויה של בעלי חיים שאינם נוחים בכלובים צפופים. לבסוף התקבלה החלטה לבנות גן חיות חדש על שטח גדול.

בניית הגן חיות החדש :

המקום שהוקצה לפארק ספארי נכבש על ידי ’‘השייח מוחמד בן ארשיד אל מקטום‘‘, שליט דובאי כיום , והוא הורה על הקמת אתר הטמנה גדול ו פארק זואולוגי מודרני.


בניית הפארק החלה באביב 2014. השלב הראשון היה יצירת מאגרים מלאכותיים.בקיץ 2017הבנייה הראשית הושלמה, הפארק נפתח רשמית בספטמבר 2017 ונסגר חצי שנה אחרי בגלל מעשה ונדליזם

בעלי חיים מגן החיות הישן הועברו לגור בגן החדש שהיה מרווח ונוח... בעזרת אמצעים טכניים נוצרו תנאי אקלים מתאימים, בעלי חיים מכל העולם מרגישים מאוד בנוח. הטכנולוגיה המשמשת לקירור מופעלת באמצעות השמש.

הפארק מיועד ל10,000 בעלי חייםנכון לעכשיו, האוסף מתחדש באופן פעיל. הנציגים הטובים ביותר של עולם החי, עם גנטיקה מצוינת, מובאים ממדינות שונות. מומחי הפארק מתכננים לא רק לצפות בבעלי חיים ולטפל בהם, אלא גם לעסוק במחקר.

הנהלת הפארק מתכננת להרחיב את אוסף בעלי החיים ל -5,000 בשנתיים הקרובות

הספארי אינו גן חיות במובן המקובל, הוא מתחם שלם המיועד למגורים ורבייה של בעלי חיים, מחקרם. כאן אכפת להם לא רק מהנוחות של המבקרים. העובדים מקדישים תשומת לב רבה למצבם הגופני והפסיכולוגי של כל החיותטיול לפארק ספארי יפתיע אותכם עם מתקנים בלעדיים ויוצאי דופן, למשל:

  • ספארי באזור בו חתולים, קופים ובעלי חיים אחרים מסתובבים בחופשיות

  • תצפית תת-מימית על היפופוטמים

  • האכלת הג'ירפה, מפלטפורמה מיוחדת

  • לטייל דרך כלובים עם ציפורים(בתיאטרון הציפורים העובדים יספרו לכם על ניואנסים של אימונים ויכירו לכם עורבים וינשופים מאומנים.)

  • ועוד.....


בעלי החיים ממוקמים בשלושה אזורים, הממוקמים די רחוק זה מזה. המבקרים יכולים לטייל רגלי או לקחת רכבת קטנה .


האזורים:כפר ערבי:

הסיור בפארק מתחיל מהכפר הערבי. הסיור מתקיים עם מדריך, המספר בפירוט על כל בעלי החיים שנראים.

בכפר הערבי אפשר לראות יען, אוריס, גזלה, מופלון, זאבים ועוד
כפר אפריקאי

חיות גדולות וקטנות מאפריקה חיות באזור זה. אתם תראו איים עם קופים ולמורים.

בכפר האפריקאי תוכלו ללמוד על התנהגותם של היפופוטמים פיגמיים מתחת למים.

אתם יכולים לשלב ארוחת צהריים במסעדה עם צפייה באנטילופות.

בכפר האפריקאי תוכלו לראות פלמינגו, אוקאפי, דרקון קומודו, למורים, גורילות, פילים, אריות ועוד...


כפר אסייתי

אזור אסיה יזמין אותכם לתיאטרון - מרכז החינוך והבידור.

כאן תוכלו לראות בעלי חיים והתנהגותם הטבעית, צוות הפארק יספר לכם על התנהגות בעלי חיים.

יש 5 מופעים מדי יום.

אני חושבת שיסקרן אותכם מאוד ה גיבון, אורנגאוטן ענק ודוב ירח נדיר, פנדות.כפר ספארי (טיול ג‘יפים בשטח מדברי)

האזור הרביעי של הפארק הוא Safari Village. באזור זה, בעלי חיים אינם נמצאים במתחמים, אלא חיות בחופשיות באזור גדול... אתם תתלוו לכמה מדריכים מאומנים, ותראו בעלי החיים בסביבתם הטבעית. באחריות שלי לא תשארו אדישים לכפר ההיפופוטם או לקניון הבבונים.

במרעה, אתם תראו ג'ירפות, זברות ואנטילופות.

ההיכרות עם גאוות האריות, שאוהבים לנוח על אבנים מקוררות באופן מלאכותי, תיזכר לאורך זמן.

גם יהיה לכם מעניין לראות קבוצת קרנפים, תנינים, צבאים, פילים, נמרים.

ג'יפ משוריין משמש לטיול.בנוסף לאזורים עם בעלי חיים, יש בפארק מקומות למנוחה: אל-ואדי וחוות הילדים:

  • אל ואדי הוא עמק בילוי. כאן תוכלו להירגע על שפת האגם, לסעוד. שתי מסעדות וקיוסקי מזון מהיר רבים זמינים במקום.

  • גן חיות ליטוף נקרא חוות ילדים. ילדים יכירו בעלי חיים שאינם מסוכנים ויוכלו להאכיל אותם.


מחיר כרטיס כניסה:

כרטיס הכניסה כולל ביקור בכל שטח הפארק, למעט ספארי וילג עלות: ילדים מתחת לגיל 12 - 20 דירחם, מבוגרים - 50 דירחם.

כניסה חינם לפארק - ילדים מתחת לגיל 3 ומבוגרים מעל גיל 60.

(ניתן להזמין דרכינו כרטיסים)


הכרטיס המלא כולל ביקור בכל ארבעת האזורים, נסיעה בג'יפים.עלות: ילדים מתחת לגיל 12 - 30 דירחם, מבוגרים 85 דירחם.מחיר הכרטיס אינו כולל חניה עלות חניה 50 דירחם.

דרכי הגעה :

הדרך הנוחה ביותר להגיע לפארק היא במונית או רכב. לא נוח להגיע לבד, הפארק ממוקם רחוק מתחנות אוטובוס ותחנות מטרו. תחנת המטרו הקרובה ביותר: רשידדיה (קו אדום).

לסיכום איחוד האמירויות הערביות הקימה מתקן ייחודי נוסף. פארק הספארי הוא לא רק מקום מעניין לטיולים, אלא מתחם שלם עם מגוון בידור, הופעות, תוכניות חינוכיות. הדבר החשוב ביותר הוא שבעלי חיים ממקומות שונים בעולם ירגישו בנוח בפארק כי הצליחו לבנות להם אזורים שממש מדמים את האזור חיים הטבעים שלהם.530 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page