top of page

מידע וטיפים חשובים לתייר הישראלי

עודכן: 20 בנוב׳ 2020

אולי הטיפים ישמעו לכם מלחיצים אבל אם אתם תכבדו את המדינה ואת תושביה ולא תתגרו סתם בלי סיבה בגורל, אז אתם תיהנו ובענק כי באיחוד האמירויות מאמינים ביחס גורר יחס


תתנו כבוד יחזירו לכם כבוד פי 5!


פיקדון במלון


כמעט כל המלונות באיחוד האמירויות הערביות לוקחים פיקדון ביטחון מהאורחים שלהם בעת ביצוע הצ'ק-אין. הפיקדון מחויב לנוחיות האורחים והוא ערב לכל השירותים הנוספים שהוזמנו על ידי אורחי המלון.

ברוב מלונות החוף בדובאי, אבו דאבי וראס אל חיימה, הפיקדון הוא 500 AED ( ללילה. בהזמנת חדרים יוקרתיים יותר, הפיקדון עשוי להיות גדול יותר.

במלונות שנמצאים באיחוד האמירויות עג'מן, שארג'ה ופוג'דיירה, הפיקדון יהיה קטן יותר בדרך כלל והוא תלוי בסוג הפנסיון שבחרתם בארוחות.

ניתן לשלם פיקדון במזומן או בכרטיסי אשראי (שימו לב אני ממליצה לשלם פיקדון בכרטיס אשארי כי בצ'ק אווט אם שילמתם במזומן אז יחזירו לכם את הפיקדון בכסף מקומי ואין לכם מה לעשות איתו)

בחלק מהמלונות, תוכלו לעשות צ'ק-אין ללא פיקדון, ולבקש להעביר את יחידת האירוח ל-Cash Basis. במקרה זהיבטלו לכם את המיני בר , יחסמו לכם את הקו החיצוני של הטלפון ואתם לא תוכלו לרשום את שירותי המלון על חשבון החדר


מסים במלונות


כאשר אתם רואים באתרים מחירי לינה במלונות באיחוד האמירויות, הם לרוב לא כוללים מיסים. לדוגמה.

מסים לתיירים באיחוד האמירויות הערביות:

1. מס המע"מ שהחל מ-1 בינואר 2018, הוא 5%

2. מס תיירות, באבו דאבי + דובאי + ראס אל ח'ימה, התעריף תלוי בכוכבי המלון - דירהם תיירותי

3. מס פדרלי - 10%

4. מס עירוני - המוטל לטובת התקציב המקומי, שונה באמירות שונות. אם אתם נוסעים בחופשת חבילה, אז רוב מפעילי התיירות כבר כוללים מסים ועמלות במחיר, אך לא את כולם. לכן, עדיף לברר לפני על זה.


שקעים במלון


בדובאי השקעים הם 220 וולט, תקן בריטניה, ונדרש מתאם. תמיד תוכלו לבקש מתאם בדלפק הקבלה של המלון או לקנות מתאם אוניברסלי לפני הנסיעה לאיחוד האמירויות.אקלים איחוד האמירויות הערביות


עיר החוף דובאי ממוקמת על חצי האי ערב ועקב כך נהנית מאקלים חם כל השנה. חודשי 'החורף' נמשכים מאוקטובר עד מאי בטמפרטורות חמות הנעות בין 20-35 מעלות צלזיוס.

עונת הקיץ נמשכת מיוני עד ספטמבר עם טמפרטורות חמות מאוד שיכולות בקלות לעבור את ה -40 מעלות צלזיוס עם לחות גבוהה מאוד. זו תקופה בה פחות מומלץ להגיע לעיר היות והחום הכבד מקשה על הטיול בעיר אך עם זאת המגוון הרחב של האתרים והאטרקציות הפנימיות והחיצוניות בעיר מבטיח שדובאי היא יעד לכל השנה ותמיד תוכלו למצוא מה לעשות.


מים קודם כל! הסכנה לתייר היא השמש הערבית. מדובר במדינה מדברית חמה במיוחד וזה מאוד יוצא דופן עבור האנשים הרגישים לשמש. מנה מוגזמת של אור אולטרה סגול ניתן להשיג בתוך דקות, למרות שזה יהיה מורגש רק אחרי כמה שעות.

השמש חזקה מאוד באיחוד האמירויות הערביות, לכן עדיף להצטייד בקרם הגנה וכובע מראש.

עדיף להשתזף משעות הבוקר המוקדמות וגג עד 11:00 ובצהריים שעתיים לפני השקיעה.

השמש החזקה ביותר היא בדרך כלל מ מ 12:00-14:00 ואתם יכולים להישרף ברמת של כוויה בדרגה גבוהה.

בחודשי הקיץ עדיף להשתזף בין השעות 06:00-09:00 ואחרי זה משעה 17:00.

שימו לב, לא מומלץ לשתות מים מהברז. עדיף לקנות מים בכל סופרמרקט או מלון. קחו בחשבון שבמלונות זה בדרך כלל יקר יותר. למרות שיש מלונות מסוימים שמספקים מים לתיירים בחינם.
שפה


דובאי היא ביתם של מאות לאומים, והן ערבית וגם אנגלית מדוברות ברחבי העיר.

לימוד של כמה מילים בערבית יכול בהחלט להפוך את הטיול שלכם לבלתי נשכח!

כשתחקרו את העיר, סביר מאוד שתשמע רוסית, טגלוג, הינדית, אורדו, פורטוגזית ושפות רבות אחרות.
חופים באמירויות


איחוד האמירויות הערביות כוללת חופים ללא תשלום ובתשלום עבור מלונות חוף או מועדוני חוף. כמעט בכל החופים החינמיים תמורת תשלום תוכלו לקחת מיטות שיזוף ושמשיות. בחופים מסוימים, כגון חוף אל מזאר, יש ימי נשים שבהם רק נשים יכולות לשחות שם.

חל איסור חמור להסתובב בבגדי ים מחוץ לחופים או לבריכות השחייה.

כמובן שגם אי אפשר להשתזף ללא חלק עליון - על הפרה כזו של הכללים תייר יכול להיעצר
המטבע הלאומי


באיחוד האמירויות הוא דירהם. אני ממליצה להביא דולרים אמריקאים

כי אפשר לשלם באטרקציות ומסעדות בדולרים


קוד לבוש


למרות שאין חוק באיחוד האמירויות המחייב תיירות לכסות ראש וללבוש בגדים מסורתיים, בכל זאת מומלץ להתלבש צנוע כדי להראות לתושבים שאתם מכבדים את נורמת החיים במדינה.

ודרך אגב שתדעו בלבוש חשוף או במכנסיים קצרים להרבה מקומות בידור מפורסמים יכולים לא להכניס אתכם (לדומא בורג' אל ערב, אמירטס פלס באבו דאבי ועוד ועוד).


הפגנת רגשות בציבור


חל איסור חמור להתחבק ולהתנשק בציבור העונש על זה קנס ואפילו יכולים להכניס לכלא לחצי שנה.


איחוד האמירויות לא מקבל בשום צורה יחסיים חד מיניים


עישון ואלכוהול


לכל אדם מבוגר מותר להכניס 400 סיגריות/50 סיגרים/500 גרם טבק (חל איסור חמור לעשן במקומות ציבורים)

מבחינת אלכוהול ניתן להכניס למדינה 2 ליטר של אלכוהול חזק או 2 ליטר יין לשימוש אישי בלבד.


חל איסור חמור לשתות אלכוהול ברחוב או במקומות ציבורים.

רוצים לשתות אלכוהול ולתפוס ראש? שתו בחדר, בבר של המלון או במועדון.

אם נתפסתם חלילה שיכורים ברחוב, הקנס יהיה גבוה מאוד ויכול לגרור גם כלא, אז אם שתיתם במועדון קצת יותר מידי, תעשו טובה לעצמכם ותעלו על מונית או שכמובן ינהג האדם מביניכם שלא שתה.התנהגות לא הולמת וקללות


חל איסור חמור לא לכבד תושבים מקומיים (לרכל ,לשפוט, ולצחוק עליהם).

ואיסור חמור נוסף הוא להכות או לקלל ( השוטרים כבר מכירים את סוגי הקללות של כל העדות הנמצאים בשטחם ובגלל שאנחנו התיירים החדשים שהם הולכים לפגוש אז שימרו על איפוק והימנעו מלקלל כדי שלא ילמדו את הקללות הישראליות ובעיקר כדי שנשאיר בסופו של דבר רושם של עם מתורבת )


באיחוד האמירויות יש חוק של התנהגות לא הולמת וקללות ברשת נגד תרבות, מנהגים, לבוש וסמלי המדינה והקנס הוא בין 70,000 דולר ועד 135,000 דולר + כלא במקרים מסוימים ( אל תנסו אותם כי כשהם רוצים הם יגיעו לכל אחד גם אם אתם מחוץ למדינה שלהם - זאת הסיבה שתמיד כדאי לשים לב מה אתם מעלים ברשת בכל מה שנוגע לאיחוד האמירויות ואם חשבתם במקרה להעלות משהו פוגעני... כדאי שתחשבו שוב.

זה יכול לחזור אליכם בבומרנג גם אם העליתם משהו לא מכבד בלי שבאמת התכוונתם לזה).


אם תקללו שוטר או אדם מול הפרצוף שלו, במקום ידרשו מכם קנס של 2,700 דולר וכלא במקום. בנוסף יאשימו אתכם בהפרת החוק הלאומי של המדינה.


חוק נוסף באיחוד האמירויות שקשור לפגיעה בממשל, שקיים גם בתאילנד ובעוד כמה מקומות שבהם יש משטר מלוכני. חל איסור חמור לרכל או לשפוט את משפחת המלוכה ולא משנה מה הם עושים !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


התנהגות בתחבורה ציבורית


חל איסור לאכול, לשתות וללעוס מסטיק ( זה כולל מטורו, אוטובוס ומונית ) הקנס על כך הוא 100 דירהם.


השכרת רכב


חל איסור לנסוע מעבר למהירות המותרת, לעצור במקומות לא נכונים - כי קנסות התעבורה פה מאוד כבדים.


אם חלילה נתפסתם נוהגים בשכרות אתם תצטרכו למכור כליה כדי להצליח לשלם את הקנס. בנוסף לקנס תכנסו למעצר שאחריו יעיפו אתכם ישר מאיחוד האמירויות ובחיים לא תוכלו לחזור לפה יותר. אף אחד לא רוצה לקבל חותמת שחורה למדינה אז נא להתנהג בהתאם!


בטיחות


דובאי מקפידה מאוד על הבטיחות של התיירים והתושבים שלה. חל איסור לשחות במקומות אסורים ובחופים שבהם יש דגלים שחורים. הם מזהירים את כולם מפני סכנה רצינית.


לתיירים אין ממה לפחד, כי הפשע באיחוד האמירויות הוא כמעט אפסי בטוח כאן גם ביום וגם בלילה.

העיר כולה מרושתת מצלמות כך שאוכפי החוק רואים הכל! אל תנסו לעבור על החוקים כי אתם אף פעם לא יכולים לדעת מאיפה יצוץ לכם השוטר.


סיורים במדבר


לא מומלץ ללכת למדבר לבד. עדיף לקחת מדריך או טיול מאורגן.

אם חלילה תתקעו באמצע המדבר, תצטרכו להמתין לא מעט זמן עד שיבואו לחלץ אתכם אם בכלל.

יש לא מעט מדריכים מוסמכים שיוציאו אתכם ליום סיור מסודר עם נהג מקצועי שיעביר לכם את חווית המדבר בצורה הטובה ביותר.

תשקיעו עוד קצת כסף אבל לפחות תשמרו על הבטיחות שלכם ותיהנו מהחוויה במלוא העצמה.
איכות הסביבה


איחוד האמירויות הערביות שומרת מאוד על איכות הסביבה ועקב האקלים החם, הטיפול והתחזוקה בצמחיה הוא יקר מאוד ולכן עפ"י חוק חל איסור לגעת, לקטוף או לפגוע בצמחיה ובפרחים ( גם פגיעה באלמוגים אסורה על החוק ).

אסור לגעת בחיות פרא בידיים, לא לצוד אותם ולא לאכול אותם.


עונת השיא בדובאי


איחוד האמירויות היא מדינה שמשית וחמה כך שאתם יכולים להגיע בעצם כל השנה. אבל כמו באתרי נופש אחרים, יש עונת שיא ושפל.

עונת השפל מתחילה בקיץ, כאשר החום יכול להגיע ל-60 מעלות, והעונה המומלצת היא בחורף - בתקופה זו הטמפרטורה צונחת בכמעט 20 מעלות.

בחורף, הטמפרטורה הממוצעת משתנה מ-22 ל-25 מעלות. אתם יכולים להרגיש קרירות בבוקר ובערב ואפילו ללבוש מעיל.


בחורף האקלים הרבה יותר נוח וזו התקופה בה נפתחות גם כל האטרקציות באוויר הפתוח ואזורי הבידור תחת כיפת השמיים.

הזמן המתאים ביותר לחופשה על החוף הוא באביב, כאשר המים מגיעים עד ל-23 מעלות.

החום הכבד מתחיל להיות מורגש במאי ועד אוקטובר.


חיבורי רשת - WI_FI


אינטרנט חשוב לניווט ברחבי העיר, לקריאת ביקורות על מסעדות, בדיקה אונליין לגבי אטרקציות ובעיקר לקשר עם החברים ברחבי העולם (פייסבוק / אינסטגרם)... כולנו רוצים לשמור על קשר וכמובן לעדכן את כולם במהלך החופשה עם תמונות מפתיעות ורשמים מהחופשה המטורפת שלנו!

תוכלו לרכוש כרטיס SIM משולם מראש ממפעיל הטלקום DU עם ההגעה לשדה התעופה. אתם יכולים גם לבדוק את חבילות הגלישה אצל המתחרים של Etisalat, du ו- Virgin Mobile.

אינטרנט אלחוטי ציבורי בטוח זמין בכל רחבי איחוד האמירויות הערביות ביעדים מובילים רבים. כל שעליכם לעשות הוא להתחבר ולגלוש משם.


שגרירות


כ- 100 שגרירויות זרות ממוקמות באבו דאבי, עיר הבירה של איחוד האמירויות, ובדובאי ישנן כ -80 קונסוליות. שגרירויות וקונסוליות פתוחות בדרך כלל בימים ראשון עד חמישי (שבוע העבודה של איחוד האמירויות) והן סגורות בימי שישי, כמו גם בכל החגים הציבוריים של איחוד האמירויות והן של מדינת מולדת השגרירות.

זמני הפתיחה עשויים להשתנות, לכן אנא בדקו אתרים רשמיים, קבעו פגישות במידת האפשר והגיעו מוקדם עם כל הניירת הרלוונטית.

כרגע עוד אין כמובן שגרירות או קונסוליה ישראלית באמירויות, אבל אנחנו בדרך לשם וכמובן נעדכן בהמשך...


דובאי היא עיר יקרה יחסית, כך שלמטייל בתקציב נמוך לא יהיה קל.

אם החלטתם לבוא לפה ולנופש אז תגיעו בראש של "אני בא להתפנק".

Comments


bottom of page