top of page

עדכון הנחיות הקורונה של איחוד האמירויות הערביות

מדריך לפרוטוקולים, אפליקציית Al Hosn ומסכות פנים

ממשלת איחוד האמירויות מפחיתה את תוקף הכרטיס הירוק של אל-חוסן ומחזקת את חוקי מסכות הפניםהגבלות הקורונה של איחוד האמירויות הוקלו בחודשים האחרונים, אך החל מיום שני ה-13 ביוני, איחוד האמירויות חיזקה את החשיבות של חבישת מסכות פנים בתוך מקומות סגורים למניעת הדבקה וקיצרה את תוקף הסטטוס הירוק באפליקציית ALHOSN, על מנת למנוע התפרצות נוספת.


עוד בפברואר, איחוד האמירויות הערביות הודיעה על שינויים מרובים בפרוטוקולי ה-COVID, כולל מסיכות פנים, מקרים של קשר קרוב, יכולות מסעדות ואירועים, נוסעים והסגר ועוד.

אם אתם עדיין מבולבלים, תמשיכו לקרוא...


האם אני חייב ללבוש מסכת פנים באיחוד האמירויות?

חובה לחבוש מסכות פנים באיחוד האמירויות, במקומות הכוללים מסעדות, ברים ומתקני אירועים. החל מיום שני ה-13 ביוני, ממשלת איחוד האמירויות הודיעה על כוונתה להגביר את הפיקוח על כלל זה. אנשים שלא ילבשו מסכות פנים במקומות סגורים יעמדו בפני קנסות פוטנציאליים של 3000 דירהם.

מאז יום שבת 26 בפברואר, זה אופציונלי לחבוש מסכות פנים באזורים חיצוניים. עדיין יש להקפיד על ריחוק פיזי.

  • עדכון המסכה הוכרז ביום שישי 25 בפברואר על ידי הרשות הלאומית לניהול חירום, משברים ואסונות (NCEMA).


האם אני עדיין צריך כרטיס ירוק אל חוסן?

כן, מערכת הכרטיסים הירוקים של אל-חוסן נשארת תקיפה באבו דאבי, כך שאנשים המעוניינים להיכנס למרחבים ציבוריים חייבים להציג סטטוס ירוק באפליקציה או לחילופין בדיקת PCR שלילית.

החל מיום שני ה-13 ביוני, תוקף ה-Green Pass הצטמצם ל-14 ימים, כלומר, עליך לקבל תוצאת בדיקת PCR שלילית בת פחות משבועיים כדי לשמור על סטטוס ירוק באפליקציית Al Hosn.

ללא סטטוס ירוק, אפליקציית Al Hosn תהפוך למצב אפור, ולא תוכל להיכנס למקומות ציבוריים כמו קניונים ומסעדות עד שתקבל עוד תוצאת בדיקת PCR שלילית.

(השינוי האחרון לתוקף הכרטיס הירוק של אל-חוסן היה ב-29 באפריל, אז הוארך ל-30 יום).


מה קורה מבחינת האירועים באיחוד האמירויות?

המסעדות חזרו לתנאים שלפני חודש פברואר. הוועדה העליונה לניהול משברים ואסונות אישרה את ההחלטה. אז, המרחק המינימלי המחייב מרחק של לפחות מטר אחד בין שולחנות הוסר.

יתר על כן, בתי הקפה לנרגילה חזרו לתפוסה של 100 אחוז. בהתאם לחוק איחוד האמירויות, אזורי עישון חייבים לאפשר מקום לשני מטרים רבועים לאדם.

במסעדות, בבתי קפה ובמסעדות אחרות, הצוות והסועדים עדיין חייבים ללבוש מסכות פנים כשהם מסתובבים, ופרוטוקולי החיטוי נשארים בתוקף.


תוהים מה קורה בבירת האמירויות?

אירועי אבו דאבי נקבעו ל-90% קיבולת תפעול עבור אטרקציות תיירותיות ושטחים מסחריים. מסיכות פנים עדיין בגדר חובה בחללים פנימיים, אך הן אופציונליות באזורים חיצוניים. יש להמשיך להקפיד על ריחוק חברתי. השינוי הוכרז על ידי ועדת החירום, המשברים והאסונות באבו דאבי.

סורקי EDE וכרטיסים ירוקים עדיין ישמשו בנקודות כניסה לאירועים.

בתי קולנוע ואצטדיוני ספורט למשחקי כדורגל כבר הצליחו להגדיל את התפוסה ל- 100%.


האם צריך סטטוס ירוק כדי להיכנס לאבו דאבי מתוך איחוד האמירויות?

לא. החל מיום שני ה-28 בפברואר, אבו דאבי הסירה את דרישות הגבול לכניסה לאמירות.

אנשים הנכנסים לאבו דאבי מתוך איחוד האמירויות הערביות לא יצטרכו עוד כרטיס ירוק באפליקציית Al Hosn וסורקי EDE לא ישמשו עוד בגבול.


מה קורה מבחינת בידודים?

הנהלים לבידוד עקב קירבה או מגע השתנו גם הם מיום שבת 26 בפברואר. אם באת במגע עם מישהו שהוא חיובי ל-COVID-19, עליך לבצע בדיקות PCR מדי יום למשך חמישה ימים. ההנחיה חלה על עובדים בכל המגזרים. אבל, לרמות המקומיות בכל אמירות יש את הגמישות לקבוע הנחיות שונות לגבי מקרים כאלה.

יתר על כן, לא תהיה דרישה לצמיד למקרים חדשים של COVID-19, על פי ועדת החירום, המשברים והאסונות באבו דאבי.


מהם עדכוני הקורונה של איחוד האמירויות לנוסעים?

החל מיום שני ה-13 ביוני, חבישת מסכות פנים לנסיעות נותרה חובה בכל הטיסות המופעלות על ידי חברות התעופה GCC כולל Emirates, Etihad Airways, Qatar Airways, Saudia, Fly Dubai ואייר ערביה.ישנן עדכון גורף של איחוד האמירויות COVID עבור מטיילים שנשאר עדיין בתוקף. הרשות הלאומית לניהול חירום, משברים ואסונות (NCEMA) הודיעה כי דרישות בדיקת PCR לנוסעים מחוסנים לחלוטין ייפסקו מיום שבת ה-26 בפברואר.


אבו דאבי כבר לא משתמשת ברשימה ירוקה, כלומר אין חובת בידוד לאף תייר בינלאומי המגיע לבירת איחוד האמירויות.

ועדת החירום הודיעה כי מטיילים מחוסנים במלואם יצטרכו כעת להציג רק תעודת חיסון יחד עם קוד QR קריא. בדיקות PCR לנוסעים לא מחוסנים ימשיכו לחול.

72 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page