top of page

תחבורה ציבורית בדובאי

9 עובדות אודות התחבורה הציבורית בדובאי

אם אתם מעוניינים לטייל בעיר מבלי לנהוג ברכב, דובאי מציעה לכם מגוון אפשרויות של תחבורה ציבורית המספקת גישה לכל חלקי העיר. האפשרויות העיקריות של התחבורה ציבורית הן המטרו של דובאי, מוניות, אוטובוסים ומונית-סירה, הידועות גם בשם אבראס.

תחבורה ציבורית בדובאי.jpg

העובדות מרכזיות אודות התחבורה הציבורית בדובאי:

1. מטרו דובאי

מטרו דובאי היא מערכת רכבות חדישה, ללא נהג, אוטומטית לחלוטין, נקייה, מהירה ויעילה. למרות שהיא לא נרחבת במיוחד, ישנן הרחבות מתוכננות למערכת והיא אכן מתחברת לשדה התעופה של דובאי - ולכמה מיעדי התיירות העיקריים כמו קניון האמירויות ובורג' חליפה. הקווים הקיימים כרגע הם האדומים והירוקים. ה- RTA מתכנן שלושה קווים נוספים. אין לאכול או לשתות במטרו ןהעוברים על החוק עלולים לשאת בקנסות כבדים. מידע מפורט על תחנות, תעריפים ותזמונים לחצו כאן - כמו גם העדכונים האחרונים במערכת המטרו - זמינים באתר המטרו של דובאי.

תחבורה בדובאי.jpg

2. מוניות

בהשוואה לערים אחרות דומות, מוניות בדובאי זולות יחסית, מטופחות ומוסדרות בקפדנות על ידי רשות הכבישים והתחבורה של דובאי (RTA) . כל המוניות נמצאות במעקב של הרשויות כך שיש אחידות בתשלום עבור הנסיעות. יש הרבה חברות מוניות שונות בדובאי, ורוב הנהגים הם אדיבים. RTA הציגה אפליקציה שמסוגלת לאתר את מיקומו של המכשיר החכם שלכם, גם אם אתם לא יודעים בדיוק איפה אתם. ממש דומה לגט טקסי שלנו. היישום זמין עבור אנדרואיד, כמו גם למכשירי ה-IOS.

אנדרואיד: Careem  לאייפון: Careem

מונית בדובאי.jpg

3. אוטובוסים

אוטובוסים בדובאי.jpg

רשת האוטובוסים של דובאי היא די ענפה ואוטובוסים הם נקודת חיבור נהדרת מהמטרו. הם משתלמים מאוד, מקבלים כרטיסי Nol כאמצעי תשלום ויכולים להגיע ליעדים שהמטרו לא מגיע אליהם - כמו חוף ג'ומיירה. אוטובוסים יכולים להיות נוחים גם כדי להעביר אתכם בין כל אמירות, שמערכת המטרו אינה מיועדת לעשות כרגע וזו דרך משתלמת לנסוע אם אתם עם תקציב דל יחסית. לתכנון נסיעה באמצעות אחד או יותר מצי האוטובוסים הנרחב של דובאי, לחץ כאן.

4. אברה

ההבדל בין חדש לישן בדובאי באה לידי ביטוי בעיקר בסירות העץ המכונות גם אבראס, הן דרך נהדרת להימנע הצטברות התנועה היא בין הצורות הזולות ביותר של תחבורה ציבורית, והן מהירות מאוד, 5-10 דקות להגיע לצד השני של הנחל- ואילו אם רציתם לחצות את הנחל באמצעי תחברוה אחר כמו למשל באמצעות מנהרת שינדהא, גארהוד או גשר Maktoum, זה יכול לקחת עד שעה. אבראס עשוי להיות ידני (חתירה) או יכול להיות מונע. באתר RTA יש המון מידע על שני הסוגים של האבראס.

abra_boat.jpg

5. מוניות מים

בעוד שהאברה מוגבלת לנווט בנחל, צי מוניות המים החדש יחסית של דובאי, המופעל על ידי ה- RTA, מסוגלים לנווט במימי המפרץ הערבי. המוניות מאוד מודרניות והמטרה היא לנסות להקל על העומס היומיומי בכבישים של דובאי. המוניות מצוידות בכל המתקנים המודרניים, תואמות את דרישות הבטיחות של ה-RTA ויכולות לנסוע על פני מי המפרץ הערבי במהירות של עד 25 קשר. לקבלת מחיר והזמנות לחץ כאן.

מונית מים.jpg

6. כרטיסי Nol

במטרה להפוך את התחבורה הציבורית ליעילה ונוחה יותר לציבור, הציגה RTA את כרטיס ה-NOL שהוא כרטיס חכם שיכול לשמש בצורות התחבורה הציבורית RTA השונות כגון אוטובוסים, חשמליות, אוטובוסים ולמערכת המטרו. מזכיר מעט את הרב קו שלנו. לכרטיס יש כמה יתרונות, שהגדול ביותר הוא שאין צורך לסחוב כסף מזומן כדי לשלם עבור התחבורה - פשוט מלאו את הכרטיס שלכם והשתמשו בו כדי לשלם עבור כל אחת ממגוון מערכות התחבורה הציבורית. ישנם ארבעה סוגים שונים של כרטיסים עם שירותי ערך מוסף שונים. מידע נוסף על הכרטיס זמין באתר האינטרנט שלהם.

כרטיס NOL.jpg
Dubai Ferry.jpg

7. מעבורת דובאי

מעבורת דובאי היא אטרקציה תיירותית באותה מידה שהיא מערכת תחבורה ציבורית, המאפשרת למבקרים ולתושבים לצפות בעיר מהים ולקבל הצצה לכמה מהבניינים האיקוניים של דובאי, כמו בורג' אל ערב. ופאלם ג'ומיירה או מלון אטלנטיס המלכותי. התזמון למטיילים משתנים ללא הרף, אז לחצו כאן לבדיקה מעמיקה יותר. המעבורת כוללת מקומות ישיבה נוחים והיא תעבור רק אם יש מינימום 10 אנשים על הסיפון (מישהו אמר מוניות שירות בתל אביב? חחח) למידע מפורט יותר לחץ כאן.

8. חשמלית דובאי

החשמלית המיוחלת הושקה בנובמבר 2014, והיא מערכת רכבות המהווה חלק ממערכת תחבורה ציבורית משולבת מודרנית המספקת גישה יעילה ומהירה לאזורים הצפופים של ג'ומיירה ביץ' רזידנס, המרינה של דובאי ועוד. למידע נוסף אודות החשמלית, כולל מחירונים ולוחות זמנים, לחצו כאן.

Tram dubai.jpg

9. אי הדקל ג'ומיירה מונורייל

הדקל מונורייל הוא מערכת תחבורה בבעלות פרטית שנועדה לקחת תיירים או תושבים מקצה אחד של הדקל לקצה השני. הוא מתחבר מתחנת השער בכניסה לפאלם למלון אטלנטיס בקצה הרחוק. המסילה המונוראלית מעניקה למטיילים נוף נהדר של האי ומקושרת למערכת החשמלית בדובאי. כרגע היא לא מקושרת למטרו של דובאי, אך נבחנות תוכניות לכך. למידע נוסף על תחנות, תעריפים ותזמונים לחצו כאן.

Palm Monorail, Dubai.jpg

מעבר לכל אמצעי התחבורה הנוחים בדובאי ניתן גם לעשות השוואת מחירים להשכרת רכב בחברות מובילות הפועלות באזור.

bottom of page