top of page

כסף באיחוד האמירויות הערביות. היכן למשוך מכרטיס ללא עמלה בדובאי, איזה מטבע לקחת, איפה להמיר

עודכן: 16 באפר׳ 2021


איחוד האמירויות הערביות מקבל יותר ויותר תיירים מדי שנה. מדי שנה, בערך 16 מיליון תיירים ממדינות שונות נחים באיחוד האמירויות הערביות, מדוע האמירויות כל כך פופולריות? התשובה היא פשוטה - המדינה הזו תמיד מנסה להפתיע אפילו את הנוסע התובעני ביותר. יש כאן הכל- גורדי שחקים ענקיים, קניונים, מזרקות שירה, ספארי גמלים ואפילו מירוצי טרקטורונים ... וכל זה כמעט באמצע המדבר. זה לא נס? אם אתם עדיין רוצים לבקר בנווה המדבר הזה, עדיף לתכנן את הכספים שלך מראש ולהכיר את המטבע המקומי. אז אני אנסה לעזור ולעשות לכם קצת סדר.


מה המטבע באיחוד האמירויות הערביות :


המטבע הלאומי של איחוד האמירויות הערביות הוא דירהם ערבי (AED). במחזור משתמשים גם בשטרות נייר וגם במטבעות. השטרות מונפקים בערכים שונים ושונים בצבעם:

5 דירהם - חום, 10 - ירוק, 20 - כחול, 50 - סגול, 100 - אדום, 200 - חום כהה, 500 - כחול כהה, 1000 - אפור.

כל שטר מכיל אטרקציות שונות ונופי טבע מהמדינה.


המטבעות נקראות פילס ומיוצרים בערכים של דירהם 1, כמו גם במטבעות 1, 5, 10, 25 ו -50. שימו לב, דירהם ערבי אחד שווה ל 100 פילס. שימו לב גם כי במקום המספרים הרגילים על המטבעות, מסומנים ספרות הודו-ערביות ופרסיות.
٢٥ — 25 (רבע דירהם)

٥٠ — 50 פילס (חצי דירהם)

١ — 1 דירהם


אלה המטבעות העיקריים של איחוד האמירויות הערביות. להבנה טובה יותר, להלן ייצוג חזותי של ספרות ערביות תחת הסמלים המוכרים.  • הדירהם (AED) הוא המטבע העיקרי באיחוד האמירויות הערביות.

  • שער הדולר הוא כ $ 1 = 3.67AED.

  • שטרות של 500, 200, 100, 50, 20, 10 ו -5 דירהם נמצאים במחזור, כמו גם מטבעות של דירהם 1, 50 ו -25 פילס.

  • תכונה מעניינת. מצד אחד, המספרים הרגילים, מצד שני ערבית. בשטר של 5 דירהם, זה אולי נראה כאילו כתוב אפס.

  • אפשר לשלם בדולרים באמירויות ברוב המקומות התשלום הוא רק בדירהם. אבל תיירים אתם יכולים לשלם בדולרים ויורו בבתי מלון, בחנויות תיירות ולפעמים אפילו במונית משדה התעופה.


 

איזה כסף לקחת לאיחוד האמירויות:


כמובן, יש רק מטבע אחד לכל המדינה - דירהם, לכן, ללא קשר לאיזה משבע האמירויות ללכת, תצטרכו להחליף את הכסף שעומד על הפרק.


זה בהחלט לא שווה לנסוע לאיחוד האמירויות הערביות עם דולרים ויורו ולשלם איתם יוצא לכם יותר יקר כי אתם תשלמו בדולרים ואותו בן אדם ילך וימיר את הדולרים שלכם לכסף מקומי וירוויח עליכם, הכי נוח להחליף אותם, שער היורו נראה לי פחות רווחי, אם כי אתם יכולים לקחת יורו.


אז דולרים במזומן או אירו. תחליפו קצת בשדה התעופה, השאר כבר בעיר בשיעור טוב יותר. על פי המלצות שלי ושל אחרים, השיעור הטוב ביותר ב- UAE Exchange. אין עמלה להמרת מטבע, אך אתם זקוקים לדרכון ומספר טלפון. אתם יכולים לכתוב את המספר הישראלי שלכם.


ו לחלופין, יש שיעור המרה מעולה בקרפור והוא גם מהטובים ביותר.


חשוב לציין כי בכל משרדי החליפין של איחוד האמירויות הערביות נלקחת עמלה של 3 דירהם לצורך פעולת המרת מטבע, וללא קשר לסכום שהוחלף.


קל יותר להמיר 500 דולר פעם אחת, והעמלה תהיה 3 דירהם, במקום ללכת 5 פעמים ולהחליף 100 דולר כל פעם. נראה כי סכום החליפין זהה, אך על העמלה יהיה לשלם פי 5, כלומר. כבר 15 דירהם.
מטבע פופולרי נוסף להמרה באיחוד האמירויות הערביות הוא הרופי ההודי. אז אם יש לכם שטרות עם דמותו של הגורו ההודי מהטמה גנדי ששוכב, אתם יכולים להחליף אותם בכל צ'אנג', כי יש הרבה הודים באיחוד האמירויות הערביות; למען האמת, הם מהווים את הרוב המכריע של התושבים. 

כסף בשער החליפין של איחוד האמירויות הערביות לדולר

מטבע איחוד האמירויות הערביות הוא אחד היציבים בעולם. מפתיע שלמרות העובדה שהתעשייה העיקרית של איחוד האמירויות הערביות, כמו בכמה מדינות אחרות, היא נפט, הירידה בערכו כלל לא השפיעה על שער החליפין של הדירהם מול הדולר. רק תסתכלו בתרשים בחמש השנים האחרונות (!) שער החליפין של איחוד האמירויות הערביות לדולר הוא 3.67 דירהם.קפיצה קטנה אירעה רק בסוף 2017, ואז רק באלפיות. מאז שנת 2018 הונהג מע"מ באיחוד האמירויות הערביות, ולכן, על רקע זאת, הייתה מהומה קטנה, אך כעת הכל הוחזר למקומו.


לפיכך, שער החליפין הרשמי של הבנקים הוא 1 $ = 3.67 AED, אך בעיר החלפת הדולרים לדירהם היא בשיעור הבא:

3.65 - במשרדי חילוף (עם וריאציה קטנה של מאיות, תלוי במחליף)

3.6 - בשדות תעופה

3.45 - במלונות


טיפ- במלונות שער החליפין הוא הנמוך ביותר, ולכן אני לא ממליצה להחליף שם דירהם. עדיף לצאת להסתכל מסביב, לפחות סניף חילופי אחד יימצא בקרבת מקום.


 

תשלום בכרטיס אשראי באמירויות

  • כמעט בכל מקום בדובאי, אבו דאבי, שרג'ה וערים אחרות, אתם יכולים לשלם בכרטיס אשראי.

  • ויזה / מאסטרקארד מתקבלים לתשלום.

  • אתם יכולים לשלם מחשבון הישראלי, הכסף יועבר אוטומטית לדירהם. כששואלים אותכם באיזה מטבע לבצע תשלום, אמורו תמיד דירהם.

  • מקבלים כרטיסי בנק בבתי מלון, חנויות, מסעדות ובתי קפה. אתה צריך גם להיות מזומן איתך, אך לרוב אתה יכול לשלם בכרטיס.

כיצד למשוך כסף מכרטיס אשראי

כל הכספומטים בדובאי, אבו דאבי, שרג'ה, ראס אל-חימה, פוג'יירה וערים אחרות גובים עמלה בין 20 ל -25 דירהם (4-5 דולר) עבור כל משיכה

והמשיכה מתבצעת בדירהם
8,591 צפיות0 תגובות

ความคิดเห็น


bottom of page