top of page

כרטיס SIM

עודכן: 29 בינו׳ 2021

סים מקומי באמירויות | מהו כרטיס ה- SIM הטוב ביותר לדובאי?


בעולמנו כיום לא ניתקל כמעט במישהו שלא מחזיק טלפון נייד ורובנו גם מבלים שם הרבה משעות היממה הקצרה שלנו.

אין ספק בכלל, שכשתטוסו סוף סוף לדובאי הנוצצת והמרהיבה ביופייה ובאופייה, תרצו לצלם, לתעד, לדבר עם החברים והמשפחה ובעיקר בעיקר להישאר מחוברים ולשתף את כל היופי הזה ברשת.

למגיעים לאיחוד האמירויות ישנה אפשרות להפעיל את אופציית הנדידה בטלפון שלכם ולהמשיך להשתמש בו כאילו היה בארץ. האפשרות השנייה היא להצטייד בכרטיס SIM מקומי ובמספר חדש שישמש אתכם במשך השהות שלכם באמירויות. אם אתם בוחרים לקנות סים, מומלץ לבטל את אפשרות הנדידה בפלאפון ( Roaming ) לפני ההמראה מהארץ כדי שכרטיס הסים לא יירשם בטעות על מפעיל מקומי כשתנחתו באמירויות.


אז איך אפשר לעשות את זה כשמגיעים לאיחוד האמירויות?


בעשור האחרון הפופולריות של דובאי כיעד תיירותי גברה, אך למרבה המזל רשתות הטלפונים הניידים בעיר המדברית הזו נותרו פשוטות יחסית ולא מורכבות.

באיחוד האמירויות הערביות יש רק שתי רשתות:

אתיסלט ( Etisalat ) ו- דו ( Du ).


לכל אחת מהחברות המפעילות יש גם חברות בת המפעילות ספקיות וירטואליות המיועדות לצעירים. לדו יש את Virgin Mobile שבה כל הפעולות מתבצעות דרך אפליקציה ול-Etisalat יש את Swyp שמציעה גם היא לבצע את רוב הפעולות באופן מקוון.
מה לבחור Etisalat או du?


שתי החברות בבעלות ממשלתית. Etisalat היא הספקית הגדולה ביותר באיחוד האמירויות עם 13 מיליון משתמשים, אך בעבר הייתה ממוקדת יותר ללקוחות מקומיים וקווים נייחים. המתחרה דו, המונה כעת 9 מיליון לקוחות, דאגה לצמצם את הפער ולכוון לעבר העובדים המהגרים הרבים, הלקוחות המוקדמים והתיירים. כיום, שתיהן די שוות בכל מה שקשור למהירויות ולנפח הגלישה. Etisalat פתחה במהירות חנויות באזורי תיירות וכעת מתחרה ב- du על תכניות שמשולמות מראש. המדינה נותרה בכל זאת דואופול עם שני ספקים הקשורים למדינה.


איפה לקנות?


לשני המפעילים העיקריים יש קיוסקים בעת ההגעה לשדה. אתם יכולים לקנות כרטיס SIM כאן, או לרכוש אותו מספקים במרכזים מסחריים.

יהיה עליכם להציג את הדרכון או תעודת הזהות הלאומית שלכם, וכן אשרה או חותמת.


זמינות Wifi


למרות שלא בכל המלונות יש WiFi ללא תשלום. גישה חופשית לאינטרנט אלחוטי זמינה ברבים מהמקומות הציבוריים הרגילים בדובאי, כולל תחבורה ציבורית וקניונים. נקודות Wi-Fi מוצעות גם על ידי Du ו- Etisalad


נפח גלישה


שני המפעילים נותנים כיסוי טוב, אך ל- Etisalat כיסוי 3G ו- 4G נרחב יותר. עם זאת, Du השקיעו לאחרונה בשיפור העניין הזה.


מגבלות ברשת וצנזורה


שים לב שהשימוש באינטרנט באיחוד האמירויות הערביות נשלט על ידי הרשות הרגולטורית לתקשורת. קיימות מגבלות צנזורה המונעות גישה לאתרים ושירותים מסוימים. פירוש הדבר פורנוגרפיה, חומר רגיש פוליטית וכל מה שנתפס כנגד ערכי המוסר של איחוד האמירויות מסונן, כולל חלקים מוויקיפדיה וכמה מאתרי רשת חברתית.

מגבלות הצנזורה פירושן גם ששירותי VOIP כמו סקייפ נאסרים, ולכן חיוג למספרים בינלאומיים כדי לשמור על קשר בבית עשוי להיות יקר למדי. סקייפ, facetime , שיחות קוליות במסנג'ר בפייסבוק, הקלטות קוליות בוואטסאפ וכו', כולם חסומים, כמו גם אפליקציות אחרות כמו snapchat.


וי פי אן | VPN


היא שיטה להעברת מידע פרטי על גבי תשתית שעיקרה או כולה בבעלות ציבורית או בבעלות פרטית עם גישה לכלל הציבור. מטרתו של ה-VPN היא להעביר מידע מהרשת הארגונית לאדם כלשהו, שנמצא במקום שבו לא קיימת תשתית תקשורת פרטית של הארגון, אבל קיימת תשתית ציבורית - אינטרנט או טלפוניה.


שירותי VPN מוצעים על ידי חברות רבות כדי לעקוף את המגבלות, אך שימו לב כי זה עדיין מחשב עבירה להשתמש ב- VPN לביצוע פשע, או לנסות למנוע את גילויו. זה לא חוקי על פי חוק עבירות הסייבר ויכולים להיענש בקנסות ובכלא זמני.

למרות שאולי כשתשתמשו ב- VPN מסיבה לגיטימית בלבד, מכיוון שהנתונים מוצפנים, זה עשוי להיות קשה להוכחה.

אזורי חיוג ומספרים באמירויות


איחוד האמירויות כאמור נחלקת לשבע אמירויות שונות כשלכל אמירות יש קידומת משלה ונחשבת לאזור חיוג נפרד בדיוק כמו אצלנו בחלוקה לערים: אזורי החיוג הם: 04 לדובאי, 02 לאבו דאבי, 06 לעג'מן, 06 לשארג'ה ואם אל קוויין, 07 לראס אל חיימה ו-09 לפוג'יירה.


הקידומות של מספרי הטלפון הניידים משתנים על פי המפעיל: 050, 054, ו-056 שייכים למפעילה Etisalat ואילו 052, 055 ו-058 שייכים ל-Du


שימו לב שכדי לחייג למספר באמירויות, יש להקליד קודם כל את קידומת המדינה 971+ ולאחר מכן את שאר המספר כשאתם משמיטים את ה- 0 הראשון.

החבילות של Etisalat


קו המבקרים של Etisalad הוא היצע רב-תכליתי המאפשר לכם לבחור מתוך מגוון חבילות שיחה, נתונים וטקסטים שונים, ומאפשר גם לכם לנצל את נפח גלישה גדול של G3 ו- G4 באיחוד האמירויות הערביות.


· הסים תקף למשך 90 יום והחבילות תקפות למשך 14 יום.

· חבילת השיחה, הטקסט והגלישה מעניקה לכם 40 דקות מקומיות ובינלאומיות + 40 SMS מקומי ובינלאומי + 700 מגה-בייט נתונים ניידים.

· חבילת השיחות והטקסטים מעניקה לכם 60 דקות מקומיות ובינלאומיות + 60 SMS מקומי ובינלאומי

· חבילת הגלישה מעניקה לך נתונים ניידים בנפח 1 GB ו- 5 שעות גלישה באמצעות רשת Wi-Fi של Etisalat

בנוסף, הדרך הקלה ביותר היא ככל הנראה להשתמש באפליקציית איחוד האמירויות הערביות Etisalat המספקת גם תמיכה אונליין. לחלופין, תוכלו להוסיף עוד גלישה בכל אחד מדלפקי Etisalat . כל שעליכם לעשות הוא לקנות כרטיס טעינה ולפעול לפי ההוראות.

כאשר החבילה נגמרת, התעריפים הם כדלקמן:

שיחות מקומיות AED 0.60 לדקה

הודעת SMS מקומי AED 0.18 לכל SMS

שיחה בינלאומית AED 2.4 לדקה ל- 179 מדינות

הודעת SMS בינלאומי AED 0.60 ל- SMS

נתונים AED 1 / MB

החבילות של Du


ה- SIM לשבעת הימים לתיירים של Du מספק לכם 200 MB, 20 דקות שיחה גמישות ו- 20 SMS גמישים תמורת דמי הפעלה של AED 55 ( 15 דולר).

גמישות במקרה זה מכוונת ליעדים מקומיים ומאה יעדים בינלאומיים. (לא כולל תעריף מספרי פרימיום)

כדי להתחבר, עליכם לקנות שובר אלקטרוני או כרטיס טעינה, שניתן להשיג בכל אחת מחנויות הרשת או בחנויות השותפות באיחוד האמירויות הערביות (Axiom, Eros, Jumbo, Fono או One Mobile)

הצעה זו מגיעה גם עם שוברים לתחבורה מקומית, סעודות, בילויים ופנאי. זה כולל את Uber, The Entertainer ו- Dollar Rent-a-Car אשר טוענים כי הם שווים יותר מ -1,500 AED בסך הכל.

אם נגמרה לכם החבילה, תוכלו לקנות חבילת נתונים נוספת, וה- SIM תקף למשך 90 יום לכל היותר.

כאשר החבילה נגמרת, התעריפים הם כדלקמן:

שיחה ארצית AED 0.60 לדקה

תעריף שיחה בינלאומי (למאה מדינות נבחרות) החל מ- 2.40 AED לדקה (בתשלום לשנייה)

הודעת SMS לאומי AED 0.18

הודעת SMS בינלאומי AED 0.60

הודעת MMS לאומי AED 0.45עד 50 KB

הודעת MMS בינלאומי AED 1.80 עד 50 KB

מחוץ לנתוני השימוש בתכנית (WAP / GPRS / EDGE / 3G) AED 1MB )

563 צפיות0 תגובות

Comentários


bottom of page